הדברה נגד ג’וקים

אתם מעוניינים בטיפול מקצועי ממדביר מקצועי ומנוסה שיגיע עם כל הידע המקצועי הנדרש לטיפול במזיקים שנמצאים אצלכם או מתעניינים בהדברה לג’וקים/ ריסוס מניעתי? אתם נמצאים במקום טוב! מדביר מקצועי ומנוסה ידע לתת לכם  טיפול מיוחד ומענה שמתאים לכם ולמזיקים האופייניים לאיזור מגוריכם, ולבצע הדברה לג’וקים.

הג’וק/ התיקן האמריקאי הוא מין קוסמופוליטי ונמצא במקומות שונים ורבים בעולם. מוצאו ככל הנראה מאפריקה.

התיקן או בשמו היותר מוכר לנו – ג’וק, הוא הנפוץ ביותר במשקי הבית שלנו מבין שאר מיני הג’וקים הקיימים בארץ.

הוא מגיע אלינו לרוב מתוך ומסביב למערכות הביוב והצנרת שבבתים אבל גם בתעופה ובטיפוס על הקירות.

 מראה: אורכו של הג’וק האמריקאי נע בין 30 ל 40 מ”מ. צבעו חום כהה וכמו שאר החרקים גם לו יש 3 זוגות רגליים.

התנהגות אופיינית ודיאטה: הג’וק האמריקאי אוהב לחיות במקומות חשוכים ולחים – בורות ביוב בחצרות הבתים/ הבניינים הם למעשה בית מלון בשביל הג’וקים – שם יש חושך, לחות, מסתור מוגן וסעודת מלכים מתי שרק ירצו – הצואה שלנו ופסולת אורגנית בעיקר, אבל ג’וקים אינם בררניים ולמעשה הם אוכלי כל – אומניבורים. למשל, ג’וקים יאכלו בשמחה רעל עכברים או סבון.

רבייה ומחזור חיים: הנקבה מפרישה חומר כימי – פרומון – שמושך את הזכר להתקרב ולהזדווג איתה. הנקבה המופרית מטילה מספר תיקי ביצים חומים בערך בגודל של 5 מ”מ במקומות מוגנים ושקטים כמו למשל בתוך ארונות ומקומות חשוכים אחרים. לתוך התיקים האלה מפרישה הנקבה ביצים, 14 – 16 בכל תיק, הביצים הללו בוקעות תוך תקופה של חודש פחות או יותר.

חשוב לדעת שהתיקים שמכילים את הביצים מוגנים גם מפני חומרי הדברה ולכן חשוב לסלק אותם עד כמה שניתן טרם פעולות ההדברה.

התיקן האמריקאי מתחיל כאמור כביצה ובוקע תוך חודש. תיקח לו תקופה של חצי שנה בערך להגיע לבגרות ועד אז ייתנשל בערך 10 פעמים וישיל מעליו את הקוטיקולה – מעין שריון שמגן עליו בכל פעם יקבל שריון חדש, השריון יתקשה ויהפוך מלבן לחום כהה כמו sketch-1458159523040שאנחנו מכירים.

    תיקן בוגר חי בתנאים אופטימליים עד לתקופה של שנתיים.

סימנים לכך שהתיקן האמריקאי נמצא אצלך: מלבד כמובן לראות אותו, הסימנים הם בעיקר לראות תיקי הביצים חומים של התיקנים או צואה שלהם – בעיקר בארונות המטבח, הצואה נראית קטנה מאורז בעלת דפנות שטוחות וצבעה אפור.

טיפול ומניעה: על מנת לצמצם ולמנוע שריצה של הג’וקים אצלנו בבית  ניתן להתקין רשתות נגד חרקים, לאטום סדקים בקירות ומסביב לצנרת הביוב,  לא להשאיר עד כמה שניתן – שאריות מזון או מזון פתוח וזמין שיקל עליהם להשיג אותו, כולל לשים אריזות מזון  כלים חתולים וכלבים בתוך כלים אטומים, ובמידה ויש צנרת שלא בשימוש בבית – להזרים בה מים מדי כמה ימים.

ישנם סוגים נוספים של תיקנים (לפירוט לחצו על הקישורים הבאים): תיקן גרמני, תיקן מזרחי, תיקן פסים חום.

לטיפול מקצועי על ידי מדביר מוסמך עם רשיון שיתאים טיפול מעולה ומוצלח למזיק שאצלכם, גם אם זה התיקן /הג’וק האמריקאי שעל מנת לטפל בו כדאי לעשות ריסוס לג’וקים/ הדברה לג’וקים – צלצלו לג’ק אין ג’וק – הדברה מקצועית ותקבלו טיפול והדברה לג’וקים באופן מקיף, בטוח ומצוין!