הדברה לצרעות/ Wasps Control

כשניגשים לבצע הדברה לצרעות כדאי תמיד להיעזר במדביר מקצועי כיוון שטיפול לא נכון במזיקים האלה יכול להסתיים בעקיצה. לכן לחשוב להגיע עם ציוד מגן, לדעת מתי כדאי לטפל בהן (בדר”כ בלילה כשהקן פחות פעיל וחברי הקן נמצאים בתוכו או מסביב לו), באילו חומרים לטפל בהן כדי שההדברה תהיה יעילה וגם לעיתים כדי לזהות האם באמת מדובר בצרעות שאותן מותר להדביר או שמדובר בדבורים שהן מועילות לאדם ואלא אם אין שום מוצא אחר – אסור להדביר אותן.

יש מספר מינים שונים של צרעות נפוצות שעשויות להיחשב כמזיקות ולהן נבצע הדברה לצרעות או ריסוס לצרעות:

צרעה גרמניתצרעה שצבעה צהוב ושחור. הצרעה היא חרק חברתי כמו הנמלה. בונה לה קינים באדמה או באתרים נוחים לבניית הקן – כגון סדקים בקירות או בזוויות שנוצרות בין התיקרות לקירות. אוכלת חלבונים ופחמימות – טל הדבש, חרקים מתים וגם בשר. עקיצתה כואבת ומכילה חומר שעלול “לסמן” את מי שעקצה – כך שגם צרעות אחרות ימשכו אליו וירצו לעקוץ אותו. פעילה בשעות האור והדימדומים ולכן תמיד עדיף להדביר בשעות החשיכה, כאשר הקן לא ככ פעיל ורוב הצרעות ימצאו בו.

sketch-1449585033971  sketch-1449600958536  sketch-1449601110715  sketch-1449601141663

צרעה מזרחיתצרעה מזרחית ידועה גם בשם דבור, היא חרק חברתי כלומר ישנם בעלי תפקידים בין הצרעות עצמן למשל; מלכה ופועלות. אך היא עלולה להיות תוקפנית ובעיקר כלפי חרקים אחרים כמו למשל דבורים, אותן היא טורפת ולעיתים משמידה קינים שלמים.

היא עלולה לעקוץ, ועקיצתה כואבת.

בונה קינים בעיקר באדמה ולעיתים גם במקמות אחרים שנוחים לה לבנות בהם קן כמו למשל בזווית שנוצרת בין התקרה לקיר.